Zastosowanie sztucznej inteligencji oraz technologie rynkowe w tym obszarze są jednymi z najbardziej dynamicznie rozwijających się segmentów gospodarki światowej. Rozwój tej gałęzi przemysłu w ostatnich latach, dał podstawy do kształcenia specjalistów w tej dziedzinie. Zastosowanie Sztucznej Inteligencji już teraz widoczne jest w wielu obszarach życie codziennego oraz w rozwijających się narzędziach biznesowych.
W świecie nowych praw, regulacji w zakresie stosowania i rozwoju nowych technologii podyktowanych zachodzącymi zmianami, konieczne stało się ustanowienie profesji, a bardziej zagospodarowanie luki, która wypełniłaby i spełniła wymagania stawiane przez rozwijający się świat biznesu wykorzystującego potencjał i możliwości sztucznej inteligencji.
Dane są wszędzie, a inżynierowie będą musieli wykraczać poza tradycyjne techniki i umiejętności, podczas gdy menedżerowie muszą zrozumieć efekty i potencjał sztucznej inteligencji. Różne poziomy będą musiały współpracować ze sobą w ramach firm i organizacji w celu wdrożenia i prawidłowego przeprowadzenia transformacji, opracowania nowej wartości dodanej i budowania przyszłości w oparciu o etykę, wiedzę i efektywność z wykorzystaniem narzędzi i technologii sztucznej inteligencji.
Nazwa uczelni: Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie
Kierunek: Sztuczna Inteligencja
Forma: Studia Podyplomowe – dwa semestry
Organizacja zajęć: niestacjonarne
Obszar wiedzy obejmuje tematykę wspierającą implementacje systemów cyberbezpieczeństwa, narzędzi i systemów komunikacji IoT, mechanizmów finansowania technologii, etyki, podstaw prawnych, języka maszynowego / ML, technologii blockchain oraz NFT, zagadnień RPA, wykorzystania narzędzi w obszarze transportu, mobilności i światowej logistyki w celu budowania odporności społeczeństwa.
Dla osób nie posiadających wyższego wykształcenia dopuszczalna jest forma udziału w charakterze słuchacza kursu z certyfikatem ukończenia wydawanego przez Brytyjski New Science Technology Agency.
Program studiów jako jedyny opracowany przy udziale wyłączenie ekspertów Grupy Roboczej Sztucznej Inteligencji przy Cyfryzacji KPRM.
Polska Federacja Stowarzyszeń Zawodów Nieruchomościowych
Celem studiów jest zapoznanie słuchacza z obszarami wiedzy teoretycznej i przede wszystkim praktycznej w zakresie wykorzystania sztucznej inteligencji w codziennych zastosowaniach, ale również w zakresie zagadnień biznesowych oraz wspierających organizację biura i prowadzenie urzędu lub też spółki. Zapoznanie słuchaczy z dziedzinami wiedzy dotyczącymi obszarów sztucznej inteligencji. Umożliwienie posiądnięcia umiejętności rozpoznawania obszarów występowania sztucznej inteligencji oraz potencjału wynikającego w jej adopcji dla celów osobistych i własnych organizacji.
Dostosowanie kompetencji słuchaczy (nawet tych w żaden sposób niepowiązanych z informatyką) do umiejętnego, praktycznego wykorzystania technologii i narzędzi do podejmowania działań, które w dalszej perspektywie mają doprowadzić do realizacji oczekiwań środowisk biznesu związanych z implementacją sztucznej inteligencji we wszystkich obszarach gospodarki.
Kierunek ten oraz jego formuła wychodzą na przeciw przyszłym regulacjom i legislacji, jak również rosnącemu zapotrzebowaniu na personel znający podstawy uregulowań zagadnień prawnych, jak również obszary i metody implementacji, jak również źródła finansowania dla Transformacji własnych organizacji i firm.
Po ukończeniu tego kierunku, absolwent pozyska teoretyczną i praktyczną wiedzę z następujących obszarów:
Numer Konta: Bank Millenium S.A. 08 1160 2202 0000 0005 1769 8972
Strona internetowa:
ul. Kawęczyńska 36 lok. A003 03-772 Warszawa
NIP:527-125-39-36
Centrum Szkoleniowo Doradcze i Zarządzania Nieruchomościami istnieje na rynku od 1998 roku.